Музей "Тутраканска епопея - 1916"

На 18 април 2024 г. в Мемориал „Военно гробище – 1916 г.“, недвижима културна ценност от национално значение, тържествено се откри музей „Тутраканска епопея – 1916“.
Той е реализация на започналата преди столетие инициатива за изграждането на Национален парк на воинската слава. Музейната експозиция, в построена за целта нова музейно-експозиционна сграда, представя мемориалния комплекс като събирателен образ на войните за национално освобождение и обединение. Основното ядро на музейната експозиция е интерактивна Диорама, където посетителят има възможност емоционално и възможно в най-висока степен реалистично да преживее атаката на Тутраканската крепост през 1916 г. Експозицията  представлява 360-градусово съпреживяване на бойното поле. Нещо повече първата стъпка на представяне на героизма чрез виртуална реалност, е надградена в пространствена реалност за посетителя чрез една интерактивна диорама с „живи“ експонати на бойното поле.

За най-малките гости е на разположение детски кът с интерактивни занимания и игри.

Работното време на новата експозиция е всеки ден от 10 до 18 часа.

За повече информация и заявки за групи позвънете на тел. 0866/61345, 0866/61235.